O Nas


   Naszym podstawowym celem jest sterylizacja i kastracja zwierząt domowych w celu ograniczenia ich populacji. Problem nadpopulacji psów i kotów w Polsce jest ogromny. Dzięki zmniejszeniu populacji poprzez sterylizacje psy i koty nie będą latami cierpiały za kratami schronisk, a i budżety gmin znacznie na tym zyskają. Ponieważ odławianie bezdomnych zwierząt to ustawowy obowiązek każdej gminy, co roku przeznaczane są na ten cel ogromne pieniądze, ponieważ za odłowienie i pobyt zwierzęcia w schronisku trzeba zapłacić i to dużo….. A skąd się biorą niechciane zwierzęta, które są później porzucane? A no głównie z ich bezmyślnego rozmnażania przez ludzi… Zamiast wydawać pieniądze podatników na budowanie ogromnych schronisk, lepiej przeznaczyć ich część na sterylizacje suk zwłaszcza tych na wsiach, które co cieczkę rodzą szczenięta, które później w większości trafiają w ręce nieodpowiedzialnych ludzi i zostają następnie przez nich porzucone. Sterylizacja pomoże ograniczyć ten proceder, a pozostałe pieniądze z budżetów gmin mogłyby wówczas być przeznaczane na chociażby kolonie czy wyjazdy edukacyjne dzieci z biednych rodzin lub też na ich leczenie i rehabilitację.
 Naszym kolejnym działaniem jest również przeprowadzanie interwencji tam, gdzie zwierzętom dzieje się krzywda. Prowadzimy też akcje edukacyjne dla ludzi dorosłych i dzieci w zakresie opieki nad zwierzętami i ochrony środowiska. Pomagamy również ubogim rodzinom oraz chorym dzieciom. Następnym celem, który chcielibyśmy zrealizować jest pomoc dzieciom z rodzin patologicznych. Pierwszy cel już wdrożyliśmy i posiadamy udokumentowane efekty naszych działań. Zapraszamy do współpracy!

  Telefon kontaktowy do opiekuna zajmującego się danym psem czy kotem podany jest pod ogłoszeniem każdego zwierzaka.
  Wszystkie osoby w naszej organizacji pomagają zwierzakom jako wolontariusze, czyli nieodpłatnie, starając się pogodzić pomaganie zwierzętom z obowiązkami zawodowymi i życiem prywatnym. Zatem prosimy o zrozumienie i cierpliwość, jeżeli od razu nie odpowiemy na Państwa wiadomość lub od razu nie odbierzemy telefonu, na pewno oddzwonimy.

   Nie mamy stałych godzin urzędowania oraz siedziby, adres podany na stronie internetowej jest adresem korespondencyjnym. Nie prowadzimy schroniska, ani przytuliska dla zwierząt. Wszystkie zwierzęta, będące pod naszą opieką przebywają w prywatnych domach tymczasowych naszych inspektorów i wolontariuszy oraz przebywają w opłacanych przez nas hotelikach dla zwierząt. Dlatego też nie jesteśmy w stanie przyjąć do siebie wszystkich potrzebujących zwierząt, ale zawsze służymy radą i pomocą.